İlk Okula Hazırlık Sınıfımız 5 yaşını doldurmuş çocuklarımızın eğitim programları, deneyimli eğitim koordinatörlerimiz tarafından Milli Eğitim Bakanlığının hazırladığı İlköğretim programlarına hizmet eden anlayışta 7 Cüceler Anaokuluna özel bir “Hazırlık Sınıfı Eğitim Modülü “düzenlenmiştir.

* Eğitim programları, mesleki kariyerlerinde özellikle, hazırlık sınıfı deneyimi ve uzun süre tecrübeye sahip sınıf öğretmenlerimiz tarafından yürütülür.

* İlkokula Hazırlık sınıflarımızda, matematik, yabancı dil, fen ve bilim deneyleri, okumaya yazmaya hazırlık (ses çalışması, çizgi ve yazma ile yapılan özel çalışmalar), güzel yazı defteri ve matematik defteri kullanma, sunum performansı gems ve scamper çalışmaları portfolyo sunumu gibi alanlarda yoğun çalışmalar yapılır.

* Akran ilişkileri, sağlıklı iletişim, gruba uyum, öğretmen öğrenci ilişkileri, okul iklimini anlama ve yaşama, okul eşyalarının kullanımı, sorumluluk anlayışı, ödev tamamlama gibi çeşitli alanlarda sosyal ve akademik gelişimlerini destekleyecek rehberlik çalışmaları okulumuzun uzman psikoloğu tarafından haftalık programlar şeklinde düzenlenir.

* Çocuklarımızın grup içi çalışmaları kadar bireysel performansları sistematik olarak takip edilerek okulumuzun uzman psikoloğu tarafından yapılan özel testlerle çocuğumuza gerekli destekler sağlanır.

* Günlük çalışmalarının tekrarı olan, ödev sorumluluğunu ve bilincini oluşturacakları küçük ev ödevleri verilir. Bu çalışmalar sayesinde tekrarlanan bilginin kalıcılığını, evde bireysel çalışmanın önemini, yapılmış ödevin sınıf içi paylaşımını yaşayarak ilk öğrencilik keyfini tadarlar.

* Geziler, proje sunumları, konuk ağırlama gibi pek çok alanda bilgiye ulaşma, bilgiyi paylaşma, uzlaşma, fikrini savunma konularında deneyimler kazanacakları ortamlar yaratılır.

* Sosyal, duygusal, akademik yönlerden tam olarak hazırlandıkları Hazırlık Sınıfı Eğitim Modülümüz sayesinde öğrencilerimiz okul adaptasyon sorunu yaşamadan başarılı bir öğrenci olma duygusunu okulun ilk gününden itibaren yaşamaya başlarlar.

Beykent -Beylikdüzü' ündeki anaokulumuza bekleriz.

Farkımız
Biz; eğitim, birikim ve 26 yıllık deneyimlerimizle uzmanlaştığımız işi yapıyoruz.
Eğitim
Öğrencilerimiz öğrenme sürecinde aktif rol alarak sorumluluğu öğretmenleriyle paylaşırlar.
7 Cüceler Anaokulu Kalite Belgesi
Kalitest ISO 9001 : 2008 Kalite Belgemiz...